Zielona Fala | OFERTA
6
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-6,cookies-not-set,ajax_updown,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.4.3,vc_responsive
 

OFERTA

Wykonujemy model 3D ogrodu oraz projekty techniczne poszczególnych jego elementów. Dzięki temu zobaczysz jak w przyszłości będzie wyglądać Twoja przestrzeń, a wykonawca otrzyma szczegółowe rysunki nawierzchni, ogrodzenia, małej architektury, zieleni, oświetlenia, nawodnienia. Dokładamy wszelkich starań, aby nowozaprojektowany ogród wyrażał Twoją osobowość i styl życia. Dlatego nie wyobrażamy sobie stworzenia odpowiedniej oferty bez wcześniejszej wizji terenowej, rozmowy i szczegółowego poznania Twoich potrzeb dotyczących zagospodarowania.

  • Zapoznanie

    Niezobowiązujący etap, konieczny do rozpoczęcia jakichkolwiek działań dotyczących przyszłego zagospodarowania ogrodu. Podczas "Zapoznania" spotykamy się na miejscu z Inwestorem, zgłębiamy temat i w zaciszu biurowego zakątka przygotowujemy indywidualną ofertę cenową.

  • Projektowanie

    Teraz wytężamy nasze umysły w najbardziej twórczy i kreatywny sposób. W wyniku godzin spędzonych przed komputerem i licznych konsultacji z Inwestorem powstaje dokumentacja projektowa dotycząca zagospodarowania nowej przestrzeni, przearanżowania istniejącego ogrodu lub uporządkowania chaotycznej kompozycji.

  • Budowanie

    Czas zakasać rękawy i do dzieła! Realizujemy zarówno autorskie pomysły, jak i cudze kompozycje. Gwarantujemy wszystkie materiały niezbędne do wykonania ogrodu oraz fachowe oko Architekta krajobrazu, które czuwa nad właściwym przebiegiem budowy. Wszystkie prace i terminy ich wykonania dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Inwestora.

CZĘŚCI SKŁADOWE PROJEKTU OGRODU

Projekt koncepcyjny jest to ogólny zarys przedstawiający przyszłe zagospodarowanie ogrodu. Powstaje na podstawie wytycznych, pomysłów i inspiracji ustalanych podczas rozmowy z Inwestorem. Uwzględnia główny kierunek, typ i styl ogrodu. Jest wykonany w postaci kolorowego, trójwymiarowego modelu, który można dowolnie obracać i przybliżać poszczególne jego fragmenty. Zawiera najważniejsze elementy zagospodarowania, które mają znaczny wpływ na wygląd ogrodu np. nawierzchnia, woda, elementy małej architektury, duże rośliny itp. Projekt koncepcyjny ogrodu w postaci modelu 3D to rozwiązanie dedykowane dla osób z ograniczoną wyobraźnią przestrzenną.

Brak nawierzchni w ogrodzie to często pierwszy impuls, aby zająć się jego zagospodarowaniem. Dobrze zaplanowany podjazd, komfortowe przejście do domu i wygodny taras stanowią główny szkielet kompozycyjny ogrodu, a zarazem decydują o jego funkcjonalności. Kolorystykę i fakturę nawierzchni utwardzonych dobieramy w taki sposób, aby współgrała z elewacją budynku.  Projekt nawierzchni zawiera pełen spis zaproponowanych materiałów oraz techniczne rysunki wraz z dokładnym wymiarowaniem poszczególnych powierzchni. Dodatkowo dobierzemy odpowiednią barwę i frakcję kruszywa do uzupełnienia rabat i wytyczymy idealne proporcje trawnika.

Mała architektura ogrodowa to pojęcie bardzo szerokie. Należy tu przypisać zarówno elementy o funkcji użytkowej jak i ozdobnej. Jedne i drugie są bardzo ważne w ogrodzie, ponieważ stanowią o jego indywidualnym charakterze.

– Ogrodzenie, różnego rodzaju przesłony, pergole, trejaże, altanki budują bardziej intymne miejsce, wyodrębnione z przestrzeni, własne.

– Murki oporowe, schody terenowe, podwyższone donice urozmaicają teren. Dzięki umieszczeniu ich w projekcie kompozycja staje się trójwymiarowa i dynamiczna, a co za tym idzie ciekawsza dla oka.

– Donice ozdobne, rzeźby i meble ogrodowe z pozoru mało istotne detale, mówią najwięcej o właścicielu ogrodu. Jak biżuteria u kobiety, są delikatnym dodatkiem podkreślającym piękno Twojego nowego ogrodu.

Zaprojektujemy każdy element, aby konweniował z głównymi założeniami kompozycji, jej kolorystyką i stylem. Oprócz szczegółowych rysunków technicznych, dostaniesz od nas spis proponowanych produktów wraz z nazwą producenta.

Oświetlenie pozwala użytkować ogród również po zmroku oraz cieszyć się jego niepowtarzalnym klimatem. Wszelkiego rodzaju lampy ogrodowe, oprawy oświetleniowe i urokliwe latarenki są koniecznym wyposażeniem ogrodu. Warto więc zaplanować je już na etapie projektowania nawierzchni, ze względu na odpowiednie rozłożenie kabli elektrycznych, usytuowanie włączników oświetlenia i kontaktów.

Rośliny robią najwięcej zamieszania w kompozycji. Są uzupełnieniem budowlanych konstrukcji. Wprowadzają ruch i życie do ogrodu. Gatunki roślin dobieramy według preferowanej kolorystyki, z uwazględniem ich różnorodności i atrakcyjności we wszystkich porach roku. Przy doborze zwracamy również uwagę na warunki siedliskowe panujące w ogrodzie, (glebę, strony świata, zacienienie, wilgotość) oraz stopień zaangażowania przy późniejszej pielęgnacji. Projekt zieleni składa się z rysunku przedstawiającego rozkład wszystkich roślin oraz spis tabelaryczny z nazwą, ilością i fotografią poszczególnych gatunków.

Jeśli lubisz praktyczne rozwiązania, a dodatkowo kochacie rośliny i trawnik, system automatycznego nawadniania z  pewnością ułatwi Ci życie. Zaplanujemy odpowiednią ilość sekcji zraszaczy i lini kroplujących, które zapewnią właściwe podlewanie całej szaty roślinnej w ogrodzie. Będziesz mógł spokojnie delektować się długim urlopem poza domem, nawet w przypadku niezapowiedzianych upałów i susz. Projekt techniczny nawodnienia zawiera wszystkie niezbędne elementy do jego montażu oraz ich układ w ogrodzie.

Dodatkowo wykonujemy 

Przy sporządzeniu tej dokumentacji, oceniamy stan sanitarny i walory estetyczne istniejących drzew i krzewów. Inwentaryzacja zawiera:

– nazwę gatunku drzewa lub krzewu,

– obwód pnia na wys. 130 cm, a w przypadku krzewów wielkość powierzchni z której zostaną one usunięte,

– charakterystykę danego okazu,

– mapę lub rysunek z ewentualnym zaznaczeniem wnioskowanych do usunięcia drzew i krzewów,

– wypełnienie wniosku na usunięcie drzew i krzewów ozdobnych.

Czuwanie architekta krajobrazu – autora projektu , nad jego właściwą realizacją w terenie. Dzięki temu możesz być spokojny, że efekt końcowy budowy będzie odzwierciedlał wczesniejsze ustalenia i rysunki. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek niespodzianek na budowie, architekt szybko podejmie decyzję o najwłaściwszym i estetycznym rozwiązaniu problemu.