Zielona Fala | Utylizacja choinek. Gdańsk, Sopot, Gdynia
857
post-template-default,single,single-post,postid-857,single-format-standard,cookies-not-set,ajax_updown,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.4.3,vc_responsive
 

Utylizacja choinek. Gdańsk, Sopot, Gdynia

Utylizacja choinek. Gdańsk, Sopot, Gdynia

Święta, Święta …  i po Świętach, a na myśl jak co roku nasuwa się jedno pytanie : CO ZROBIĆ Z CHOINKĄ?choinka

Szczęśliwi Ci co posiadają własny kompostownik, ponieważ materiał ten bardzo się przysłuży florze bakteryjnej. Choinkę przetrzymywaną wcześniej w doniczce można wkopać do WŁASNEGO ogrodu, jeśli posiada system korzeniowy. Proponujemy jedynie przycinać regularnie stożek wzrostu (wcześniejsze miejsce „czubka choinkowego”), aby drzewko nie urosło zbyt wysokie.

Co w przypadku jeśli ktoś nie ma możliwości lub nie chce skorzystać z powyższych sposobów. Zawsze warto zapytać firmę, od której zakupiliśmy choinkę czy nie przyjmie jej spowrotem. Często godzą się na taką propozycję i same wykorzystują zebrany materiał do kompostu.

Jest również dobra wiadomość dla osób, które preferują proste rozwiązania. Nowe zasady odbioru odpadów selektywnie zbieranych wprowadzone po 1 lipca 2013 roku regulują w jaki sposób należy pozbyć się choinek w danych miastach. W Gdańsku od 2 stycznia do 15 lutego zostawiamy je przy altanach śmietnikowych/punktach gromadzenia odpadów w dniu poprzedzającym wywóz odpadów mokrych (harmonogram odbioru odpadów można sprawdzić na stronie www.czystemiasto.gdansk.pl).

W Sopocie zbiórka choinek następuje od 1 do 31 stycznia raz w tygodniu. Drzewek nie można wrzucać do odpadów zmieszanych, ponieważ takie postępowanie będzie przyczyniać się do wzrostu kosztów funkcjonowania systemu segregacji odpadów. Harmonogram wywozu odpadów w tym mieście dostępny jest na stronie www.zom.sopot.pl .

Natomiast w Gdyni choinki bez problemu możemy wrzucać do pojemników na odpady zmieszane, przez cały rok 🙂 (http://smieciodnowa.pl/swieta-swieta-ze-smieciami-po-swietach/)

Brak komentarzy

Dodaj komentarz