Zielona Fala | Kreatywne zakręcenie wśród zabytkowych murów
1889
post-template-default,single,single-post,postid-1889,single-format-standard,ajax_updown,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.4.3,vc_responsive

Kreatywne zakręcenie wśród zabytkowych murów

IMG_0382

 

Leniwej sobocie mówimy zdecydowane NIE. W poszukiwaniu nowych inspiracji wybrałyśmy się na Bakalie – targi mody i dizajnu, organizowane na terenie dynamicznie rozwijającego się osiedla Garnizon w Gdańsku Wrzeszczu. Młodzi, kreatywni twórcy przedstawiali efekty swojej ciężkiej acz przyjemnej pracy w postaci unikatowej, bo wykonanej ręcznie odzieży, biżuterii, mebli i innych elementów dekoracji wnętrz. Na takich eventach szczególnie naszą uwagę skupiają produkty związane z architekturą krajobrazu, dlatego wśród sporej ilości wieszaków z odzieżą dość szybko namierzyłyśmy donice z roślinami. Było to stanowisko pracowni projektowej Konewka, którą prowadzi nasza koleżanka Ewa. Mogłyśmy na żywo zobaczyć jej przeurokliwe, ręcznie robione doniczki betonowe, drewniane stojaki pod rośliny, a także ciekawskie notesiki.

 

IMG_0360 IMG_0370 IMG_0372

 

Jako że wydarzenie odbywało się w zabytkowym kompleksie dawnych koszar, postanowiłyśmy trochę pozwiedzać 🙂 Duże wrażenie zrobiły na nas ceglane budynki, które dzięki procesowi rewitalizacji zyskały inną funkcję i nowe życie. Osiedle Garnizon jako centrum kultury i rozrywki Trójmiasta przyciąga ludzi spragnionych ciekawych wydarzeń. Dodatkowo zagospodarowanie kompleksu zachęca do spacerów, również z dziećmi. Park z zabytkowym starodrzewem i nowoczesnymi elementami małej architektury działa stymulująco na twórcze osłabienie. Gorąco polecamy to miejsce. My na pewno tu powrócimy!

 

IMG_0336 IMG_04152 IMG_0433 IMG_0460 IMG_0455 IMG_0415

 

Brak komentarzy

Komentowanie dla tego posta zostało wyłączone.